Warsztat przybliża znajomość technik dramowych (ćwiczeń, gier, struktur interakcji) możliwych do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć czy lekcji. Drama jako nieszablonowa metoda pracy artystycznej jest wykorzystywana w różnych obszarach – w działaniach podejmowanych wraz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Poprzez doświadczanie odmiennych punktów widzenia i konstruowanie fikcyjnych zdarzeń, drama pozwala mierzyć się z problematycznymi sytuacjami w bezpiecznych warunkach zdarzenia scenicznego. Wykorzystywanie technik dramowych pozwala uczestnikom na pogłębienie samoświadomości i uwolnienie emocji, rozwija zdolność rozumienia cudzych zachowań i wykształca mechanizmy oporu wobec różnorodnych metod nacisku.
Prowadzący: Marcin Drzazga
Termin: 29-30.10.2022
Miejsce: MDK Kazimierz, Sosnowiec, ul. Główna 19
Godz.: 10.00-17.00
Marcin Drzazga – jest pedagogiem, wykładowcą pedagogiki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, trenerem warsztatu psychoedukacyjnego. Od 20 lat łączy działania teatralne z pedagogiką i psychoedukacją. Jego projekty społeczne Teatru Interaktywnego prezentowano m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatromania czy na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych. Uczy improwizacji teatralnej i dramy, wykorzystuje ją na co dzień w pracy pedagogicznej. Jest współautorem rekomendowanego programu Epsilon opartego na wykorzystaniu dramy w pracy wychowawczej.
Uwaga: Brak wolnych miejsc
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.