fot. Maciej Stobierski
Hanna Januszewska – „Pyza na polskich dróżkach”
–
Mała Pyza – pulchna kuleczka ulepiona przez mazowiecką gospodynię – zamiast jak pozostałe wskakiwać do garnka, postanawia wyruszyć w wielki świat. Zakłada trzewiki i rozpoczyna pełną niespodzianek podróż – a mali widzowie wędrują wraz z nią. Po drodze dziarska i rezolutna wędrowniczka pozna wielu przyjaciół i spotka ją wiele przygód. Odwiedzi dom Chopina i posłucha koncertu. Pierwszy raz pojedzie autobusem. Odpocznie przy warszawskiej syrence. Zachwyci się Puszczą Białowieską i dzikimi zwierzętami. A to dopiero początek… Świat jest taki ciekawy dla małej wesołej podróżniczki!
Twórcy
Arkadiusz Klucznik – reżyseria i adaptacja
Reżyser teatralny, aktor, dyrektor naczelny i artystyczny Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu oraz szkół teatralnych w Finlandii, Belgii i Turcji.
Paweł Pawlak – scenografia
Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i wymyślaniem książek. Jest autorem scenografii do spektakli teatralnych dla dzieci w teatrach, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Będzinie i Rabce. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach książki dziecięcej w Polsce i na świecie.
Marcin Partyka – muzyka
Pianista, kompozytor, aranżer. Aranżował i komponował m.in. dla Polskiej Orkiestry Radiowej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orkiestry Kameralnej Aukso, Filharmonii Świętokrzyskiej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej. Kompozytor muzyki teatralnej, kierownik muzyczny spektakli teatralnych, wielu festiwali i koncertów.
Urszula Pietrzak – choreografia
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, od 2009 roku aktorka Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Zafascynowana teatrem ruchu i tańca, rozwija się także jako choreograf. Uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej w Warszawie. W Teatrze im. H. Ch. Andersena przygotowała ruch i choreografię do takich spektakli jak: „Mała Syrenka”, „Tymoteusz i Psiuńcio”, „Latający Kufer”, „Czerwony kapturek”, „Pchła Szachrajka”. Instruktor teatralny.
Recenzje
O Pyzie – Robert Przeliorz, irracjonalnieracjonalny.blog.pl
Pyza na polskich dróżkach. Premiera w Teatrze Zagłębia – Ania Hacuś-Krawczyk, czasdzieci.pl