Koordynatorka dostępności:
Roksana Buchta
tel. 882 095 085 (zadzwoń lub napisz SMS)
Deklaracja dostępności znajduje się tutaj.
Dostępność architektoniczna
Adres, dojazd do teatru
BUDYNEK GŁÓWNY
- Teatralna 4, 41-200 Sosnowiec
Przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Autobusem
z Będzina: 299, 813
z Bytomia: 91
z Czeladzi: 35, 723, 935
z Dąbrowy Górniczej: 55, 808, 811
z Katowic: 808, 811, 813, 815, 835
z Mysłowic: 26, 35, 106, 150, 160, 935
z Siemianowic Śląskich: 91
Tramwajem
z Będzina: 21, 27
z Dąbrowy Górniczej: 21
z Katowic: 15
z Mysłowic: 26
Pociągiem
10 min z Katowic
40 min z Mikołowa, Tychów, Zabrza, Zawiercia
45 min z Gliwic
75 min z Częstochowy
Większość kursów wykonywana jest przez pojazdy niskopodłogowe.
Budynek główny znajduje się w centrum Miasta. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową. Do budynku prowadzą trzy wejścia – wszystkie od ul. Teatralnej – frontowe (wejście na foyer i scenę), boczne, od strony stacji paliw bp (kasa biletowa i przejście na foyer i scenę, oraz od strony parkingu – wejście pracownicze. Wejście frontowe posiada dwa podjazdy dla wózków inwalidzkich (z prawej i lewej strony). Widzowie z niepełnosprawnością ruchową mogą korzystać z holu i widowni na parterze. Piętro oraz widownia znajdująca się na balkonie pozostają niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na historyczny charakter budynku. Drzwi na widownię są dwuskrzydłowe, a ścieżka komunikacyjna nie ma progów. Na parterze znajduje się również toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dwa pozostałe wejścia nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na wysokie progi. Nie uniemożliwia to jednak wizyty w kasie biletowej (przed spektaklem można odebrać bilety wjeżdżając przez wejście frontowe) oraz spotkania z dyrekcją. Osoby z niepełnosprawnością ruchową chcące załatwić sprawę w sekretariacie lub spotkać się z dyrekcją, zapraszane będą do foyer teatru, gdzie dostęp dla nich nie jest utrudniony. W razie chęci spotkania prosimy o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny z koordynatorką dostępności. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, w druku powiększonym ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.
BILETY
Na wszystkie spektakle Teatru Zagłębia (na żywo) przysługują zniżki dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Widzowie posiadający bilety ulgowe są zobowiązani do okazania dokumentu upoważniającego do zniżki przy wejściu na widownię.
Spektakle dostępne na www.vod.teatrzaglebia.pl :
„Opowieść wigilijna”, reż. Justyna Łagowska
Nagranie z audiodeskrypcją i napisami.
Terminy: 4-5 lutego.
„Wróg – instrukcja obsługi”, reż. Justyna Sobczyk
Nagranie z audiodeskrypcją i napisami.
Termin: 11-12 marca.
—————
Audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących zostały przygotowane przez Fundację Kultury bez Barier w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19